"Terasa nie je medveď", alebo "netreba sa báť zimného obdobia" ...

17.09.2017

        ... inak povedané, prečo kúpiť pergolu kľudne na zimu?

      Väčšina ľudí uvažuje spôsobom, ktorý je na prvý pohľad logický, no prekvapivo nie je vždy pravdivý. Často sa v našej profesii stretávame s výrokom: "Pergolu budem riešiť až na jar, aj tak je už koniec leta." Pergolu, markízu, slnečník ... je to jedno. Čo jedno nie je, pomôže uvedomiť si, že terasa Vášho domu nie je medveď a nepotrebuje uložiť na zimný spánok!

      Čo to presne znamená? V jednoduchosti to znamená pre Vás obrovské nové možnosti v období, ktoré väčšina ľudí považuje za nestráviteľné v exteriéri svojho príbytku iba vďaka nedostatočnej informovanosti. V nasledujúcom článku presvedčíme aj tých najzarytejších pesimistov, že najkrajšie chvíle na terase nemusia byť strávené iba v lete, ale aj v ktoromkoľvek inom ročnom období. Presvedčí Vás výhodnejšia cena, lepšia dostupnosť a najmä vynikajúca funkčnosť pre celoročné použitie.

      Nechcete patriť medzi väčšinu, ktorá začne hľadať riešenie, keď už páli slnko a terasa je tak prehriata, že na ňu nechce nik cez deň vkročiť? Zistite s nami rozsiahle výhody múdreho nákupu pergoly mimo hlavnej sezóny.


Renson ALGARVE CLASSIC
Renson ALGARVE CLASSIC

JESEŇ - krásne, farebné, náladové prechodné obdobie v našich podmienkach sprevádzané v posledných rokoch väčšími výkyvmi počasia. Chvíľu je krásne a teplo, chvíľu je veterno a chladno, miestami mrholí, skôr zapadá slnko ...

      Moderné pergoly našťastie ponúkajú vysokú variabilitu použitia pre rôzne varianty počasia najmä vďaka svojmu voliteľnému príslušenstvu, ktoré dokonale funguje a nedovolí neduhom počasia ovplyvniť pôžitok oddychu v exteriéri Vášho domu. V základe je konštrukcia so strechou, ktorá sa buď zaklápa (bioklimatické pergoly) alebo odsúva (pergolové clony). Keď svieti slniečko vytvoria tieň, keď svieti menej otvoria strechu a nechajú preniknúť teplo na terasu a keď prší, vytvoria strechu s odvodom vody do integrovaných odtokových systémov, vďaka čomu zostanete Vy a Vaše veci pekne v suchu. Pomáha tomu aj automatizovaný systém uzavretia pomocou dažďového čidla.

      Svojich fanúšikov nájdu aj presklenné strechy s dodatočnou slnečnou clonou.

      Bočný dážď dokáže účinne blokovať screenová clona, prípadne posuvné panely zo skla.

      Vietor taktiež nevadí, pergoly Renson vydržia bez problémov vietor o rýchlosti do 120 km/h, pergola CAMARGUE až 160 km/h. Bočné rolety odolajú taktiež silným vetrom a pomocou veterného senzoru ochránia sami seba pred poškodením.

      Chladnejšie dni pomôžu spríjemniť infra ohrievače v krásnom dizajne.

Prežijete jeseň plnú krásnych zážitkov vďaka kvalitným terasovým riešeniam od nás.

Pergola CAMARGUE
Pergola CAMARGUE

ZIMA - studená, vlhká, zahalená bielou perinou. U nás skôr upršaná s občasným snežením a meluzínou, ktorá prináša nádielku na krátky čas radosti so snehovej pokrývky. Radosti pre deti a starosti pre tých, čo musia odpratávať tento zimný darček.

      Naše riešenia pomôžu ochrániť Vaše terasy s nábytkom vďaka garantovanej snehovej únosnosti do 110 kg/m2 pre odsúvaciu lamelovú pergolu SKYE, 120 kg/m2 pre pergolu ALGARVE a až 200 kg/m2 pre pergolu CAMARGUE. (200 kg = cca. 2 metre čerstvého snehu)

      Vietor taktiež nevadí, pergoly Renson vydržia bez problémov vietor o rýchlosti do 120 km/h, pergola CAMARGUE až 160 km/h.

      Pre zabezpečenia tepla je vhodné použitie kombinácie presklenných posuvných panelov spolu s výkonným infra ohrievačom. Vytvoríte pomocou nich takmer zimnú záhradu. V prípade teplej a suchej zimy - akých je u nás pomerne viac - umožňuje stráviť na terase množstvo krásnych chvíľ aj v nepriazdni počasia.

      Lamelové pergoly ponúkajú variant s presklennými strešnými lamelami, ktoré prepúšťajú svetlo aj v zatvorenom stave a vytvoria príjemné svetelné podmienky aj cez zimné obdobie.

Pergola SKYE
Pergola SKYE

JAR - krásne, svieže, farebné a voňavé obdobie, kedy sa príroda pomaly prebúdza a človek má chuť tráviť všetok voľný čas vonku, aby mohol nasať tú rastúcu energiu. Dni sa predlžujú, teplota stúpa, sem-tam zaprší.

      Vďaka rôznym možnostiam strešných a integrovaných doplnkových systémov ponúkajú naše pergoly možnosť stráviť krásne chvíle vítania jari spolu s blízkymi. Infra ohrievač prehreje svieže rána, dizajnový BT audiosystém pozdvihne náladu pri práci v záhrade, štýlové LED osvetlenie posvieti pri práci v pohodlí na terase...

      Tak ako na jeseň, i na jar uplatnia svoje možnosti systémy otvárania striech pre vytvorenie ideálnych svetelných podmienok. Jarný dáždik hravo zvládne odvod vody do konštrukcie. Ešte stále chladný vetrík efektívne odchytí bočný screen, či posuvný panel zo skla.

      Na jar rýchlo stúpa intenzita svetla a tepla, kvalitný pergolový systém umocní radosť z krásneho počasia.

Pergola CAMARGUE so slnolamom
Pergola CAMARGUE so slnolamom

LETO - intenzívne svetlo, vysoké a často extrémne teploty, intenzívne prehánky a veterné smršte. Taktiež však doba kúpania, záhradných osláv a sladkého ničnerobenia i chvíľ oddychu v tieni s drinkom v ruke.

      Leto je pre väčšinu ľudí obdobie, ktoré radi trávia v exteriéroch svojich domov, či terás. Trávia, alebo by radi trávili? Trávia, len pokiaľ sa múdro a včas rozhodli pre správne terasové riešenie, napomáhajúce vytvoriť vhodnú mikroklímu. V tomto ročnom období hraje prím najmä tieniaca schopnosť jednotlivých produktov a účinné zabránenie prieniku tepla do priestoru.

      Riešenia na leto ponúka najširšia škála z našich produktov, ako pergoly, markízy, slnečníky, či slnečné plachty.

      Bočné nárazové vetry i nízke ostré slnko dokážu účinne odfiltrovať screenové rolety.

      Niektoré pergoly z našej ponuky používajú modernú screenovú technológiu ako hlavný stavebný prvok a spájajú tak v sebe šikovne výhodu otváravej strechy s tepelnou reguláciou priestoru vďaka priedušnému ale vodeodolnému materiálu. (napríklad pergola Renson LAGUNE)

      Z takéhoto nepreberného množstva však iba pergoly ponúkajú celoročnú úžitkovú hodnotu. Cez leto si ich funkčnosť vychutnáte na plno.

      Ak ste pozorne čítali náš článok, určite sa správne rozhodnete nákup pergoly neodkladať, pretože už viete, že správne zvolené riešenie prinesie predĺženie sezóny a nové možnosti pre exteriér Vášho bývania.