Ako sa správne rozhodovať pri nákupe tieniacej techniky

21.02.2018

V našej praxi až príliš často zisťujeme, ako málo zo svojho drahocenného času, sú ochotní naši zákazníci venovať plnohodnotnému výberu riešení, ktoré vhodne naplnia ich predstavu a očakávania. Je to možno dôsledkom vysokej pracovnej vyťaženosti, bohatého rodinného či spoločenského života alebo iba jednoducho strachom z kladenia správnych otázok. Najmä posledný príklad spôsobuje mnohokrát najväčšie obavy pre kliena. Prezradíme Vám jednoduché pravidlo a po prčítaní tohto článku budete presne vedieť definovať svoje požiadavky na riešenia, ktoré sú pre Vás najlepšie a po ktorých túžite.

Nejde o to, aby sme Vás primäli kúpiť čokoľvek, ale o to, aby ste dokázali popísať a správne identifikovať svoju potrebu a následne s predajcom vybrať to najvhodnejšie riešenie práve pre Vás. Predstavte si, ako si budete užívať nespočet krásnych a jedinečných chvíľ s osobami, ktoré sú Vášmu srdcu najbližšie práve vďaka tomu, že si prečítate tento článok a následne investujete svoj čas a novo nadobudnuté poznatky pri výbere pergoly, markízy, prípadne akéhokoľvek iného produktu pre Váš dom, balkón, terasu, či napríklad firemnú oddychovú zónu. No povedzte, skvelá predstava. Však áno?

Súhlasím s Vami, ak máte pocit, že pre Vás ako laika je na trhu s produktami funkčného exteriéru a tieniacej techniky mnoho podobných výrobkov, medzi ktorými sa len ťažko dokážete orientovať. A práve preto Vám pomôžeme pomocou jednotlivých príkladov sústrediť Vašu pozornosť na podstatné informácie. Teraz si už isto v hlave hovoríte, kedy sa už dozviem to magické pravidlo. Čoskoro. Súhlasíte?

Skôr, ako si prezradíme ono "magické" pravidlo, popíšeme si, prečo je dôležité investovať do celého procesu dostatok času. Uvediem príklad, ktorý bude zrozumiteľný pre väčšinu čitateľov, a to kúpu automobilu. Tento príklad považujeme za vhodný, pretože sa s ním zrejme väčšina z Vás viac, či menej už stretla. Automobil je rovnako ako napríklad pergola vecou osobného vkusu, estetického cítenia, konkrétnej potreby a v nemalej miere aj finančného rozpočtu. Mnoho potenciálnych budúcich majiteľov automobilu trávi dlhé hodiny prezeraním stránok predajcov na internete, porovnávaním parametrov jednotlivých značiek, dopytovaním cenových ponúk, konverzáciou so svojimi známymi o ich skúsenosti a tak ďalej. Mnohokrát je to veľmi nepremyslene premrhaný čas, a možno budete sami prekvapení, že to celé z jedného jediného dôvodu. Tým dôvodom je rozhodnutie. Rozhodnutie aktívne riešiť vašu potrebu zatienenia alebo prestrešenia napríklad terasy, je azda najdôležitejšia časť celého procesu. Chcete tú potrebu naozaj vyriešiť alebo len hľadáte rozptýlenie všedných dní? Ak chcete ukojiť svoju túžbu po vysnívanom domove, nasledujúce riadky rozhodne čítajte ďalej. Také správne rozhodnutie, dokonca ušetrí mnoho času a energie pre Vás, aj ostatných zainteresovaných. Presne toho času, ktorý je pre Vás tak drahocenný. Vaše rozhodnutie by preto malo byť v každom prípade pevné - to znamená, že by ste mali nad celým procesom vopred dostatočne popremýšľať a stanoviť si vďaka tomu jasný cieľ. Vráťme sa teda napríklad, k už spomínaným pergolám, aby sme si ukázali, ako proces zefektívniť.

Pokúste sa predstaviť si sami seba, v tej najpríjemnejšej a najpôžitkárskej polohe, ktorá sa blíži dokonalosti, v akej by ste najradšej trávili svoj voľný čas v exteriéry Vášho príbytku. Predstavte si to hrejivé letné popoludnie, vôňu čerstvo pokosenej trávy. Únava z Vás pomaly odpadáva, lahodne sa zamrvíte v sedačke, či na lehátku a vstrebávate farby rozkvitnutých záhonov. Pomaly začínate vnímať elegantný tvar krásnej konštrukcie, ktorá Vás obklopuje a vytvára pre Vás príjemný tieň pred horúcim slnkom. Možno hrá tichá hudba z jej reproduktorov, možno čítate knihu. Možno ste práve vyšli z osviežujúceho bazénu, alebo len ticho sledujete svoje deťúrence pri roztopašnej hre. Začínate však intenzívne vnímať celkom konkrétne tvary a farby Vašej dokonalej, vysnívanej pergoly, ktorá pre Vás vytvára takmer dokonalý priestor na relax. Vidíte konkrétny tvar konštrukcie, farbu ktorá Vás pri každom pohľade poteší, krásny nábytok na terase. Dokonca už vidíte, ako krásne ladí s celým domom, ako zvýrazňuje črty celej záhrady a žiari majestátne na letnom slnku. Vidíte a cítite to? Výborne, teraz Vám prezradím konečne to sľúbené pravidlo. Ktoré znie - Srdce a rozum. Prekvapení?

Naozaj nejde o to, ako to pravidlo pomenujeme, ide skôr o to pochopiť princíp správneho výberu kvalitnej a funkčnej súčasti Vášho domova, napríklad pergoly. Už skôr sme si naznačili, že je dôležité uskutočniť rozhodnutie dokormidlovať celý tento proces k cieľu, aby ste neplytvali svojim časom zbytočne. Ak ste dávali pozor, sami ste pochopili, že veľkú úsporu času získate práve tým, že nad celou vecou vopred popremýšľate. To celé môžete robiť napríklad počas cestovania, cez obedovú pauzu, pri obliekaní ... v podstate tým nestrácate produktívny čas, zároveň však konkretizujete svoju predstavu. Túto časť procesu tvorí Vaša predstavivosť, túžba, SRDCE. Možno budete prekvapení, ale vďaka tomu, že ste strávili čas rozhodnutím a premyslením, máte už takmer vyhrané. Ak máte predstavu, dokážete ju popísať a definovať tak parametre pre výber finálneho riešenia. Aby sme to ukázali na našej príkladovej pergole, na základe vytvorenej predstavy budete intuitívne vyhľadávať produkty, ktoré sa čo najviac blížia Vašim predstavám a nebudete strácať čas s tými, ktoré s takou predstavou nesúvisia. Keď nájdete riešenie / produkt, ktoré sa Vám skutočne páči, oslovíte predajcu - špecialistu na tieto produkty. Povedzme, že teda oslovíte našu spoločnosť, pretože na našich web stránkach nájdete pergolu, ktorá sa Vám páči na základe Vašej konkrétnej predstave. Pretože ste už nad ňou premýšľali, na web stránke ste si prečítali základné informácie o tom ktorom produkte, dokážete nám veľmi presne popísať Vaše požiadavky a očakávania. V tomto momente prichádza rad na nás a našich skúsenostiach. Vďaka Vašej predstave dokážeme ponúknuť výber vhodných produktov, dajme tomu pergol. Vďaka Vašej predstave totiž správne chápeme účel, na ktorý má byť takáto pergola určená práve pre Vás. Najmä vďaka Vašej konkrétnej predstave môžeme efektívne predstaviť výhody a nevýhody, funkčné súčasti, doplnkovú výbavu a možnosti budúceho rozšírenia produktu vhodného práve pre Vás. Mohli by ste teraz namietať, že tým uľahčíte prácu predajcovi a le o to práve nejde. Ide o to, že ste prácu uľahčili hlavne sebe, pretože ste sa na tento proces dostatočne pripravili. Naozaj, sami uznáte, že je jednoduchšie vyberať z dvoch konkrétnych riešení, ako z desiatich všakovakých. Súhlasíte? Určite áno. Potvrdením, nech Vám je fakt, že ste sa dočítali až sem. Aj to dokazuje, že ste pripravení a rozhodnutí tento proces riešiť.

Na rad prichádza druhá časť pravidla - ROZUM. Srdcom ste sa dopracovali do finále, rozumom to zvládnete k cieľu. Súhlasím, že ani po prečítaní celého článku z Vás nebudú odborníci na pergoly, či iné produkty tieniacej techniky a preto Vám vysvetlím, ako sa napriek tomu môžete rozhodnúť pre správne riešenie.

Rozhodli ste sa pre kúpu pergoly, rozmýšľali ste nad jej dizajnom, veľkosťou, farbou. Pretavili ste túto konkrétnu predstavu na zadanie pre nás. My sme Vám vypracovali ponuku a doporučenie pre konkrétnu pergolu v konkrétnej výbave. V tejto fáze musíte dávať skutočne pozor, pretože informácie, ktoré sa od nás o tejto pergole dozviete budú mať zásadný vplyv na Vaše konečné rozhodnutie. Vysvetlíme Vám, prečo si myslíme, že práve táto pergola je pre Vás vhodná, popíšeme vlastnosti, spôsob fungovania, ovládacie prvky, odolnosť, možnosti typov využitia, rozsah možností voliteľného príslušenstva. Ponúkneme Vám všetky potrebné informácie o možnom využití bez alebo s doporučovaným príslušenstvom. V neposlednej rade sa určite od nás dozviete informácie, vďaka ktorým aj sami dokážete porovnať našu ponuku s ponukou ktoréhokoľvek iného predajcu, pretože už poznáte výhody a nevýhody našej pergoly. Ak máte v ktorejkoľvej časti procesu nezodpovedané otázky či pochybnosti neváhajte a opýtajte sa. Sme tu pre Vás a pre naplnenie Vašich túžob. Nakoniec je to v našom

spoločnom záujme, aby ste sa vedeli správne rozhodnúť a kúpiť pergolu, ktorá Vám bude robiť radosť dlhé roky.

Vyzerá to, že už rozumiete postupnosti a dôležitosti jednotlivých fáz správneho výberu, teraz sa spolu zameráme na aspekt ceny alebo skôr hodnoty investície. V našej poradni nájdete určite článok venovaný cenám jednotlivých riešení a základným dôvodom, prečo a ako cena produktu vzniká. Nejde nám teraz o to určiť, či je cena nejakého produktu vysoká a či nízka. Ide o to, akú úžitkovú hodnotu, kvalitu a funkčnosť za svoje investované peniaze získate. Príslovie "Niesom taký bohatý, aby som si mohol kupovať lacné veci!" - v našom segmente platí viac, ako kdekoľvek inde. Produkty v oblasti tieniacej techniky treba vnímať skôr ako investíciu. V dnešnej dobe už takéto riešenia bežne architekti projektujú ako súčasť moderného a funkčného domu. Jednotlivý výrobcovia zas ponúkajú záruky a životnosti hodné danej kvalitatívnej úrovne. V zásade však môžeme povedať, že takú pergolu kupujete na celý život. Preto osobne uprednostňujem výraz investícia. Kúpou takejto pergoly totiž investujete do svojho bývania, čím ho zhodnocujete. Verte nám, mnoho šikovných obchodníkov s nehnuteľnosťami volí práve takúto formu investície, aby zvýšili jej cenu na trhu. Pergoly sú dnes vyrábané z moderných materiálov ako napríklad hliník, ktoré plynutím času len veľmi pomaly alebo takmer vôbec nestrácajú svoju hodnotu. Moderná pergola dokáže zmeniť vnímanie celého priestoru a z povedzme bežného domu vytvoriť modernú a luxusnú rezidenciu. Mnoho predajcov ponúka lacnejšie riešenia, no bez možnosti použitia originálneho rozširujúceho príslušenstva, ktoré sa v prípade požiadavky rieši produktom od iného výrobcu. Samozrejme, že je to klasický chyták na zákazníka a menej skúsených dokáže presvedčiť práve nižšia cenová ponuka. Dôležité je si uvedomiť možný dopad na záruku v takomto prípade. Skúste dať túto otázku predajcovi, ako Vám na ňu odpovie. Ak Vám povie niečo v zmysle, že záruku drží jeho spoločnosť, spýtajte sa na situáciu, keby jeho spoločnosť prestala existovať. Budete si môcť záruku uplatniť u výrobcu? Myslím, že odpoveď si už viete doplniť aj Vy, keďže bude na konštrukciu namontované neoriginálne príslušenstvo. S touto témou súvisí aj otázka, kde sa produkt vyrába. Výrobca v Číne, alebo Turecku určite nevyšle servisný tím ak nemá v našej krajine rozvinutú sieť zastúpenia. Príkladov sa nájde nespočet. Preto nezabúdajte na pravidlo ROZUM.

Súhlasím, že aj cena je veľmi podstatný faktor a každý má svoje možnosti, no práve preto je dôležité porozumieť v čom spočíva reálna hodnota finančného rozdielu medzi lacnejším a drahším produktom. Každú investíciu treba patrične zvážiť, preto sme si v predchádzajúcich riadkoch popísali, ako sa treba pýtať a informovať o produkte, výrobcovi, funkčnosti a vlastnostiach. Práve pre to, aby ste získali reálnu predstavu o hodnote a mohli rozumne rozhodnúť, že je to správna investícia kúpiť od nás pergolu. Ak je Váš rozpočet obmedzený, zvážte napríklad postupnú investíciu a v prvom kroku investujte do kvalitného základu pergoly, ktorú v budúcnosti podľa dostupných finančných možností dokážete doplniť podľa predstáv. Ukázali sme si spôsob, ktorý dokážete efektívne a jednoducho aplikovať na akýkoľvek produkt z oblasti tieniacich systémov a terasových riešení.

Tuším, že už presne cítite, že kúpou od našej spoločnosti, spoločnosti MAMON urobíte správnu vec. Poznáte to tak, že po prečítaní tohto článku máte dobrý pocit. Dokážete sa správne na celý proces pripraviť, ste rozhodnutí splniť svoje očakávania, máte konkrétnu vysnívanú predstavu a nebojíte sa opýtať. Tešíte sa na svoju pergolu? Myslím, že Vaša odpoveď znie ÁNO.

Výborne, náš tím pre Vás z radosťou pripraví ponuku Vašich snov.